Uudised

Mõõdukas optimism järgmise aasta püügimahtude valguses

Ööl vastu 20. oktoobrit otsustati järgmise aasta Läänemere püügimahud. Tasub olla mõõdukalt optimistlik, kuna 10 populatsioonist kaheksa puhul oli kuulda võetud teadlasi ja keskkonnaühendusi.

Loe edasi

Toidujuttude podcast: kalandusest, Kalafoorist ja kodumaisest kalast

Kalafoori eestvedaja Joonas Plaan käis Toidujuttude taskuhäälingus (podcastis) rääkimas rannakalandusest, kestlikust kalast ja toidust. 

Loe edasi

Eesti Ekspressi eksperiment

Nädal kliima­neutraalsuse poole püüdlemist näitas, et peaks loobuma kohvist ja välismaa toidust

Loe edasi

Jätkusuutlik kalandus ja Kalafoor

Mereandidel on oluline roll paljude piirkondade ja inimeste käekäigul. Paraku ei ole meie meres leiduvate andide kestma jäämine igal pool tagatud ning sektori keskkonnamõju märkimisväärne. 

Loe edasi

Kalafoor näitab teed keskkonnasõbralikumale mereannile

Eestimaa Looduse Fond (ELF) alustab kampaaniaga „Vali kestlik kala“, et tõmmata tähelepanu kalade oluliselele kohale veekogude ökosüsteemis ning jagada teavet kalapopulatsioonide olukorrast nii meie kodustes veekogudes kui ka maailmameredes. Ühe osana kampaaniast on loodud ka valgusfoori meetodil juhis kalafoor.ee, et ka tarbijad saaksid teha teadlikumaid otsuseid kala ja mereande valides. 

Loe edasi

Kalafoori retseptivõistlus

Eestimaa Looduse Fond koos Nami-Namiga kutsuvad osalema KALAFOORI RETSEPTIVÕISTLUSEL, millel on ainult üks reegel - valmistada roog kohalikust, kestlikust kalast, näiteks kilu, räim, ahven, lest, latikas. Eesti kalurid püüavad iga aasta pea 50 erinevat liiki kala, kellest enamus on kestlikud. Kahjuks aga puudub enamus eestlastel teadmine ja oskus neist häid roogi valmistada. Otsi üles vanad retseptid või mõtle välja uus, kus oluliseim komponent on kodumaine kala.

Loe edasi

Täna avalikustatakse 2020. aasta Kalafoori hinnangud

Eestimaa Looduse Fond (ELF) koos Maailma Looduse Fondiga (WWF) avalikustas täna uued hinnangud maailma kalade ja teiste mereandide seisundile. Tegemist on Eesti Kalafoori info värskendamisega vastavalt uuringutele ja andmetele, mida uuendatakse igal aastal kevadeti. Uusi hinnanguid kalapopulatsioonidele saab vaadata kodulehelt kalafoor.ee. Hinnangud on jagatud rohelisse, kollasesse ja punasesse kategooriasse, et info oleks hõlpsamini arusaadav.

Loe edasi

Jälgi meie tegemisi sotsiaalmeedias